Kultura a umění Domov,Kultura

Divadlo v Řeznické nabízí své prostory podobně zaměřeným spolkům

Logo divadla v Řeznické.

Zveřejňujeme zaslanou výzvu Řeznická OPEN.

Rádi bychom se v době, kdy provoz všech divadel ochromila koronavirová epidemie, nabídli opět jako otevřená platforma. Už teď je jasné, že cesta zpět do normálního režimu bude pro každý divadelní subjekt složitá a hlavně velmi individuální. Je možné, že v druhé půlce sezóny vznikne přetlak na divadelní prostory a instituce, aby se všechny původně zamýšlené projekty mohly realizovat. Proto jsme se rozhodli i my otevřít pomyslné dveře našeho divadla i ostatním kolegům a přispěli pro ně s výzvou Řeznická OPEN.

Nabízíme oba prostory, kterými DvŘ disponuje k nekomerčnímu pronájmu v termínech, kdy je divadlo nebude potřebovat ke své činnosti.

K dispozici tedy dáváme naši komorní studiovou scénu - jeviště má rozměry 5x7 metrů. Kapacita sálu je maximálně 80 diváků. Kromě tohoto hlavního prostoru Divadla v Řeznické disponujeme ještě zkušebnou – víceúčelovým sálem, který se nachází přímo přes ulici v protilehlém domě. Jde o stylové atrium mezi domy s památkově chráněnou secesní konstrukcí prosklené střechy. Tato naše "zkušebna" má rozlohu 100 m2 a vlastní sociální zařízení.

Konkrétní technické parametry naleznete zde.

Přihlásit se mohou soubory, které svojí tvorbou konvenují s dramaturgií DvŘ.

Výzvu otevíráme od 1. května. V případě zájmu nás kontaktujte emailem: divadlo@reznicka.cz