Kultura a umění Domov,Kultura

Hacienda na Stříbrné řece

Plakát k představení.

Odhalte pravdu o otravě řeky Bečvy!

Pozorní čtenáři Kulturních novin už o tom vědí delší dobu, konkrétně z levého sloupce, rubriky Pozvánky: 26. března od sedmi večer uvede v divadle Husa na provázku v Brně soubor Verdis (Veroničí divadelní soubor) další díl nekonečného seriálu autorů Mojmíra Vlašína a Josefa Ference, tentokrát s podtitulem Český sitcom z prostředí bílých a černých koní.

Teď už to tedy vědí i ti ostatní.

Zveme vás tam ze dvou hlavních důvodů: jednak očekáváme, že to bude skvělé jako obvykle (pravda, skvělé svým velmi specifickým způsobem), jednak je Mojmír Vlašín dlouholetým spolupracovníkem Kulturních novin a kromě mnoha svých jiných výkonů je také plodným autorem.

Díky důvěrným vztahům ke spoluautorovi (a principálovi Verdisu) a k realizačnímu týmu přinášíme několik upřesňujících a zákulisních informací a nápověd:
1) 26. března 2022 je sobota
2) divadlo bude otevřené od 18:30
3) kromě divadla bude tradiční dobročinná aukce převážně neuměleckých a neužitečných předmětů
4) takže peníze s sebou, ale bude i možnost platit kartou
5) po aukci následuje taktéž tradiční žraut a košt vín, na kterém vegetariáni chrochtají a masožrouti pláčou (průměrní Čížci navíc žasnou, oč lepší jsou moravská vína na Moravě než v Praze)
6) k tanci a poslechu bude hrát cimbálovka Veronica
7) námětem nejsou dostihové závody
8) titulní hacienda nestojí na břehu Jihlavy (v trampském slangu Stříbrné řeky)
9) podle obvykle dobře informovaného redakčního šotka Žuljéna by se mělo jednat o Bečvu
10) v době uzávěrky tohoto čísla KN ještě byly vstupenky k mání na smsticket.cz

Pro přiblížení onoho výše zmíněného velmi specifického způsobu (divadla) můžeme doporučit kulturněnovinové recenzičky Mamutího jezera a Díry a hlavně zápisky člověka, který divadlu opravdu rozumí, totiž Vladimíra Justa.