Společnost a politika Domov,Politika

Otázky pro lidi – Nežádoucí účinky 1.

Foto: Tomáš Koloc.

Hloubavý spisovatel a nakladatel ze Šumavy shromažďuje příběhy lidí se závažnými nežádoucími účinky očkování proti covidu-19, a to bez ohledu na značku vakcíny.

 

Zahajujeme volný cyklus textů, v nichž se budeme věnovat možným závažným následkům očkování proti covidu. Sice nejsme lékaři ani farmaceuti, ale nemáme po ruce mnoho argumentů proti názoru Ivo Stehlíka, že se těm účinkům věnuje málokdo (to je eufemistická formulace) – a tato absence je vzhledem k základní orientaci Kulturních novin dosti silným důvodem. Pokud máte na věc jiný, dobře odůvodněný názor a pošlete nám ho, stanete se spolutvůrci tohoto cyklu. Jeho konec je totiž zatím naprosto otevřený.

Ivo Stehlík, úpravář rud, dřevorubec, řezbář, sekáč, ochránce přírody, tanečník, zemědělec, spisovatel a nakladatel ze šumavských Volar rozeslal před několika dny okruhu svých přátel a známých elektronickou poštou dopis, který to všechno spustil a inspiroval (z pohledu redakce KN).

==
Milí přátelé,

před několika měsíci na mne skočilo téma, které se mi nepodařilo setřást. Začaly se okolo mne objevovat vážné případy možných nežádoucích účinků očkování proti covidu, mezi blízkými kamarády, u jejich příbuzných, přátel a známých, desítky případů včetně těch fatálních. Kdo mě dobře zná ví, že nejsem odpůrce očkování, zrovna čerstvě jsme absolvovali druhou dávku vakcíny proti encefalitidě, ale proti covidu jsme se nenechali očkovat. To téma bylo tak silné a naléhavé, že jsem po chvilkách mezi stavěním začal smolit knihu, která se možným závažným následkům očkování proti covidu věnuje. Přišlo mi tehdy, když jsem s tím začal, že v tu dobu se tomu u nás nevěnoval vlastně nikdo, alespoň nikde v médiích jsem nenašel nic, což mi přišlo strašné, vzhledem k pravděpodobnému rozsahu a dosahu problému. Mám napsaných prvních 20 stránek textu, zatím tam mám zdokumentováno 21 případů závažných možných nežádoucích účinků u lidí, z nichž 4 zemřeli. Všechny tyto případy jsou získané z internetu, teď dochází na to, abych začal oslovovat ty, o nichž vím osobně. Je mi jasné, že ne všichni o tom budou chtít mluvit a už vůbec být v nějaké knize. Doufám ale, že alespoň část ano. Považuji za nesmírně důležité, aby se o tom veřejnost dozvěděla a mohla si z toho utvořit vlastní názor. Byl bych Vám vděčný, pokud víte o nějakém případu možných závažných nežádoucích účinků očkování mezi svými blízkými, kamarády nebo známými, jestli byste je nemohli kontaktovat a mým jménem jim předložili tyto otázky:

Otázky pro lidi, kteří mají možné nežádoucí účinky po očkování:
1. Kdy se to stalo?

2. Po jakém očkování se to stalo, značka vakcíny, první, druhá nebo třetí dávka?

3. Jaké potíže se objevily?

4. Hlásil váš ošetřující lékař případ do evidence Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL)?

5. Jak pokračovalo léčení a jak se problémy vyvíjely?

6. Myslíte, že vaše problémy byly způsobeny očkováním?

7. Proč jste se nechal(a) naočkovat?

8. Měl(a) jste nějaké obavy z očkování?

9. Doporučil(a) byste po svých zkušenostech někomu očkování?

Samozřejmě nejcennější je, pokud mohu uvést jméno, ročník narození a profesi, ale pokud by se dotyčný cítil nekomfortně, stačí mi např. žena (1968), úřednice. To, co potřebuji pro knihu, je ale příběh; příběh, který by měl v ideálním případě obsahovat odpovědi na výše uvedené otázky. Nestačí mi jen vyplněný dotazník.

Plně respektuji, pokud máte na celou problematiku diametrálně odlišný názor a rozhodně se tomu nechcete věnovat. Ale pokud byste přece jen ve své blízkosti měli někoho, koho se to týká, zkuste ho prosím oslovit. Co víc se může stát, že Vás pošle do háje, ať se staráte o sebe a jeho necháte na pokoji. Teď momentálně je na SÚKLu nahlášeno 12.012 případů možných nežádoucích účinků po očkování, z toho 171 mrtvých. Realistický odhad ale je, že těch případů je minimálně 10× tolik, protože většina lékařů, ale i postižených ty případy na SÚKL nehlásí. Proto je to tak důležité téma.
Omlouvám se za dlouhý mail a ne příliš pozitivní téma. Jsem umanutej dědek. Mějte se moc dobře, jak nejvíc to v této nelehké době jde. Srdečně

Ivoš Stehlík.

==

Vážení čtenáři, považujte se za oslovené touto prosbou či výzvou. Své minipříběhy můžete posílat elektronickou poštu na adresu ivos.stehlik@gmail.com. V příštím čísle přineseme reakci a minipříběh Jiřího Gutha. O vyjádření jsme požádali i tiskovou mluvčí SÚKL.