Vlčkovice Fest

Foto www.statekvlckovice.cz

Dobrovolníci z obecně prospěšné společnosti Vlčkovice proměnili budovu historického statku v obci Vlčkovice na Benešovsku na objekt poskytující střechu nad hlavou mladým lidem, kteří se ocitnou v existenční nouzi. Na podporu jejich činnosti se zde od roku 2005 koná multižánrový festival, kolem něhož se rozvinula komunita lidí spřízněných kulturními i občanskými zájmy, vytvářející sympatickou protiváhu velkým festivalům založeným na masovosti a bezmyšlenkovitém konzumu.

Festival zahájí v pátek 22. července v šest hodin odpoledne koncert písničkáře vystupujícího pod pseudonymem Člověk krve. Během víkendu se na třech scénách vystřídají významní představitelé české hudební alternativy jako Vložte kočku, Monikino kino, Please the Trees, Václav Koubek a další, ze Slovenska dorazí skupiny Longital a Živé kvety, z Maďarska Death;orgasm. Připraveno je také promítání dokumentárních filmů, z nichž se dozvíte více o Filipu Topolovi, Andreji Babišovi i o výpravě českých cestovatelů trabantem do Austrálie. Divadelní část programu zajistí soubory Toy Machine a Divadlo Bufet nebo audiovizuální projekt Lázně Kobalt.

V čajovně budou číst ze své tvorby básníci Jiří Feryna, Adam Borzič a Kolja Ivaskyv, v nedaleké stodole je připravena výstava plakátů k minulým ročníkům festivalu, jejichž výhradním autorem je všeuměl Jarda "Traband" Svoboda. Program zahrnuje také fotbalový turnaj nebo závěrečnou bohoslužbu. Návštěvníci mohou bezplatně přenocovat ve stanovém městečku a také se vykoupat v nedalekém rybníce.

Vlčkovice Fest, 22.-24. července 2016, http://www.statekvlckovice.cz/vlckovice-fest/program/.